prealoader

QUALLES Değişim Yönetimi Projesi

  • AnaSayfa
  • Değişim Yönetimi Proje Çalışması
image

Değişim Yönetimi Proje Çalışması

Değişim Yönetiminde en büyük ve belirleyici esas sondan başa yapılıyor olmasıdır. Yani '' Neyi yapmadık ve biz bu konumdayız? '' sorusunun cevabı size, neler yapmanız gerektiği konusunda belirleyici olacaktır. Buna göre Hedefler ve bu hedeflere göre yapacağınız çalışmalar, projelendirilerek, sonuca ulaşılmalıdır.

Müşteri firmamız çelik kapı ve iç kapılar için kapı panelleri üreten, Dünya üzerinde 20 den fazla ülkeye ihracatını yapan üretici firmadır. Günlük üretim kapasitesi kendileri ile çalışmaya başlamadan önce 120 takım panel olup, bünyesinde 28 kişiyi istihdam etmiştir. Lojistik operasyonları dış kaynaklı olarak tedarik edilmekte olup, hammadde ve yarı mamuller dışarıdan outsource olarak temin edilmektedir. Tüm tedariklerin yapılması esansında hiçbir sorumlu bulunmamaktaydı.

Bununla birlikte, firma bünyesinde üniversite mezunu olmamakla birlikte, tüm operasyonlar MRP programı olmadan yönetilmekteydi. Kapı paneli üretimi çok spesifik bir proses olup, paneller öncelikle istenilen kapı ebatları için düz kesime alınıp, CNC tezgahlarında işlendikten sonra, özel bir yöntem ve yapıştırıcı ile kaplamalar yüzeye yapıştırılmaktadır.Böylelikle istenilen desen, şekil ve görünümde kaplamalı kapı panelleri elde edilmektedir.

Görevler

Operasyonel ve Organizasyonel gelişimin sağlanması

Hedeflerin Oluşturulması

Yalın Üretim ve 6 Sigma çalışmalarının planlanması

Makine yerleşim planlanarının revize edilmesi

Toplam Verimli Bakım çalışmalarının yapılması

Görsel yönetim sistemlerinin kurulması

ERP/MRPII programı ile tüm süreçlerin izlenmesi