prealoader

Blog

  • Anasayfa
  • Golden Global Company Ödülünü Aldık
image
  • By Qualles
  • 21 Ekim 2013
  • Yorum

Golden Global Company Ödülünü Aldık

Qualles Stratejik Yönetim olarak, hizmet ve üretim sektörlerinde ihtiyaç duyulan departmanlar statüsünde danışmanlık hizmetlerini verebilmektedir. Bu kısımlardan biride Kalite Yönetimidir. Çok geniş ve detaylı kısımları bulunan bu yönetim şeklinin tüm segmentlerinin toplandığı yaklaşımımız,Kalite Güvence, Kalite Kontrol, Süreç Kalite, Yalın Üretim, 6 Sigma, Anahtar performans indikatörleri, Hata ve Etki Analizleri, İstatistiksel Süreç Kontrolü ve Üretim Onayları nı içeren Qualles Kalite Yönetimi (QQM) sistemidir.

Bu yaklaşımı uyguladığımız ve başarılar kazandığımız sistemler, New York’ta yapılan Global Kalite Yönetimi ödül töreninde, Altın Kategori, en iyi firma ödülünü almamıza vesile oldu.

Ödülü nasıl hakkettiğimiz sonucu daha çarpıcı oldu. Ödülü veren kuruluşun aşağıdaki metodları bizi değerlendirmek için uygulamıştır.

Dünya'da ve Türkiye'de ilk ve tek Global Ödüllü Danışmanlık Firmasıyız!
Ödülü Dünya üzerinde alan bazı firmalar, Walmart, Aramco gibi sektöründe dev firmalar iken, Türkiye'den IGDAS – Istanbul Natural Gas Distribution Co. Inc., TÜRKIYE VAGON SANAYII A.S. (TÜVASAŞ), Istanbul Sabiha Gökçen International Airport Investment Development and Operation Inc. (ISG) Dogus Holding A.S., olmuştur.

1 – Önceki yıllarda ödül almaya hak kazanmış, 5800 kişilik, saygın kuruluşlarla oylama yapılmış
2 - Online olarak 178 ülkede anket yapılmış
3 – 4900 kişi ile telefonda görüşülmüş
4 – 12000 kişi ile de mail yoluyla görüşleri alınmıştır.

Tüm bu süreçlerin değerlendirilmesi sonunda, Uluslararası Kalite Sistemleri seçme komitesi tarafından Kalite Kontrol 100 Toplam Kalite Yönetimi prensipleri uyarınca değerlendirilen başlıklar aşağıdaki gibi olmuştur;

a. Müşteri Memnuniyeti; b. İletişim Stratejileri; c. Benchmarking; d. Bilgi ve Veri Analizi s; e. Liderlik ; f. Planlama ve Karar Alma; g.İnsan Kaynağı; h. Sürekli ve Sürdürülebilir Gelişim; i. Süreçler ve Üretim; j. Finansal Yönetim; k. İş Sonuçları ; l. ISO 9000; m. TKY.

Ödülü alan firmalar arasında önemli kuruluşlarda bulunmaktadır ve bu firmalar Fortune 500, Fortune Global 500 ve Forbes Global 2000 de üst sıradaki ülkelerdeki firmalar, sırasıyla temsil etmektedir.

Operadora VIPS, S. de R.L. de C.V., Walmart, Fortune 500 listesinde 2 . sırada ; ALCOA Howmet Gennevilliers (France), ALCOA (USA) Fortune 500 listesinde 118.sırada; CH2M Hill International the Fortune 500 list te 440. Sırada ;

Fortune Global 500 de, ArcelorMittal – Luxembourg, 70. Sırada ; Indian Oil Corporation Limited (83. sırada); Reliance Industries (99. sırada) – India; SABIC ,SAFCO – Saudi Arabia 188.sırada; Korea Electric Power Co. (KEPCO) 264. sırada; COFCO – China, to which Beijing Cofco Plaza Development Co. 393. sırada; and Centre for Power Efficiency & Environmental Protection, NTPC Ltd. – India, Forbes Global 2000 de 337.sırada dır.

Yine Türkiye den bu ödülü alan şirketler;

IGDAS – Istanbul Natural Gas Distribution Co. Inc.,
TÜRKIYE VAGON SANAYII A.S. (TÜVASAŞ),
Istanbul Sabiha Gökçen International Airport Investment Development and Operation Inc. (ISG)
Dogus Holding A.S., olmuştur.

Bizim bu ödülü almamızda bizlere şirketlerinin kapılarını ve dostluklarını açan tüm çalışma ortaklarımıza teşekkür ederiz.