prealoader

Blog

  • Anasayfa
  • Proje Satış Oifisi Neden Önemli
image
  • By Qualles
  • 09 Ocak 2018
  • Yorum

Proje Satış Oifisi Neden Önemli

Türkiye’deki ve yurt dışı örnekleri inceleme sonucu bu yazıyı kaleme almak istedim. Özellikle satış ofislerini tasarlamak, projenin vizyonunu ne kadar ortaya koyduğunuz ile doğru orantılıdır. Planlanan projeyi yansıtmak ve yaşatmak, müşterinizin karar alma süreçlerinde direkt etkilidir.

İlk karşılamanız burada olacağı için, etkili ortam müşteri ile sıcak satışın gerçekleşeceği oranı belirler.

Temel amaç satış ekibinin yetenekleri için onlara destek verecek, sıcak, kurumsal, güven sağlayan bir yer tesis etmek olmalıdır.

Konut ve AVM projelerinde yurt içi ve yurt dışı satış ofisi ve satış konusunda deneyimli olduğumuzu biliyor muydunuz?

Geçmiş yazılarımda bahsettiğim, tüketicinin yöneldiği markalı konutlar için satış ofislerinin önemi son dönemde önem kazanmıştır. Bu önem yoğun rekabet ve diğer faktörleri göz önüne alırsak, artarak çoğalacaktır.

Satış ofisini tasarlarken nelere dikkat etmeliyiz?

Öncelikle projedeki konseptiniz ve bu konseptin sunduğu vaat sizin için vizyon, bunun gerçekleşmesi de misyon olmalıdır.

Vizyonunuzu destekleyen, müşteriyi, dışarıdan baktığında merak, hayranlık ve heyecan oluşturan konseptler, doğru yoldadır. Bu nedenle satış ofisinin mimari projesi, en az konut projeniz kadar, hatta daha iyisi olmalıdır.

Dış kısımla, iç kısım birbirinden bağımsız değil tamamlayıcı olmalıdır. İç kısımda iyi bir konsept planlaması şarttır. Lobi, bekleme salonları, satış temsilcileri yerleri, toplantı salonları son derece iyi konumlandırılmalıdır. Aynı zamanda aydınlatma, iç dekorasyon, ofis mobilyaları konseptle uyumlu ve projenin anlatılacağı her türlü iletişim konsepti de mesaj verir olmalıdır.

Örneğin; Satış temsilcileri ofisleri açık ofis şeklinde, araları kapalı ve müşteri ile bedensel iletişimi de sağlayacak şekilde olmalıdır. Yine bu alanda satış temsilcisinin projeyi daha rahat anlatacağı görsel iletişim araçları tanımlanmalıdır.

Çocuklu ailelerin rahat görüşmeler yapabileceği, engellilerin rahatça ulaşabileceği tasarımlar da artı puan olarak size geri dönecektir.

Yine lavabolar, mutfak, depolama alanları bu konsepti bozmamalı, dizayn buna göre yapılmalıdır.

Bekleme salonlarında 2010 sonrasında kullanılmaya başlayan elektronik etkileşim de önem kazanmaya devam etmektedir. Projelerde dokunmatik ekranlar, hologram sistemler, sanal gerçeklik kullanımı size olumlu sonuçlar getirecektir.